KIKO

Společnost přátel KIKA. Po shlédnutí těchto stránek okamžitě vyhledejte odbornou pomoc!

Kimi Raikkonen

Kimi Raikkonen je mistr světa, amoleta.

Je to můj favorit nejen v této sezóně a já se s Vámi ráda podělím o přísně tajné informace ze zákulisí okruhového závodění i soukromého života.

Možná, že následující informace budou pro někoho až šokující, ale takový je někdy život....


Z dob, kdy jsem trávila dětství u finských jezer, znám Kimiho R. tak dobře jako nikdo jiný. Skotačili jsme spolu v rákosí, jedli žížaly a jezdili jsme na kaprech. Byl to vždy dobrý kamarád a myslel to se mnou dobře, jistě i tenkrát, když mě nechal týden přivázanou ke stromu. Od té doby vím, že 1.Kimi by svou rychlost měl někde využít a 2. nikdy se neposmívejte budoucím závodníkům!

Od doby, kdy jsem byla eskortována na převýchovu do Švermovského internátu, mi nikdy nepřestal psát a posílat balíčky plné čersvých finských lososů. Pravda, po dlouhé cestě  v balíčku již  nebyly ryby k  jídlu, ale já je mám dodnes alespoň vystavené ve vitríně na Kimiho počest. Tuto sbírku rybích mumiek považuji za velmi cennou a opravdu nevím, proč se mí potenciální nápadníci po shlédnutí mého skvostu vždycky někam záhadně vytratili...

Po několika letech odloučení přijel Kimi do Švermova na motokáře, vyplašil hejno malých cikáňat a postěžoval si, jak nemá kde trénovat a kdesi cosi (Finové jsou hrozně ukecaní, což řada lidí neví). Protože v tuto dobu, jako každý rok, trávil Mika H. dovolenou ve svém "top secret" lesním krmelci, dali jsme všechny čtyři hlavy dohromady a vymysleli jsme skvělou, superrychlou, hi-tech tréninkovou dráhu - Podhájoring. Jsou zde klopené zatáčky podle staré natáčky i rovinky lemované hovínky (následuje přetížení 4G)a místní Romové nám pomohli okruh vyasfaltovat. Oba tehdy ještě závodníci zde mohli při jízdě dubovou formulí vypilovat techniku i zastávky v boxech a jejich jezdecké umění mohlo plně vyniknout při mistrovství světa.

Dnes je Kimi slavný závodník, ale stále se nepřestává vracet do Švermova na náš Podhájoring, kde se vždy může naučit něco nového jak v závodním tak v osobním životě. Mika tu teď dělá traťového komisaře a krmí zajíce u svého krmelce.