KIKO

Společnost přátel KIKA. Po shlédnutí těchto stránek okamžitě vyhledejte odbornou pomoc!

Co je nového

Všem účastníkům ankety vřele děkuji za jejich mlaskavou účast (příště, prosím, trochu tišeji) a takto hodnotím její výsledky:

Samozřejmým cílem každého z nás je být pánem svého života, avšak ve skutečnosti se to podaří jen někomu a málokdo si to dokáže přiznat.
63% z těch, kteří si myslí, že jsou pány svého života jsou na omylu.
82% plnoletých příslušníků mužského pohlaví i rodu se chovají, jako by byla dlouhodobě finančně zajištěna.
1% respondentů váhá při určení pohlaví.
8%( +- 1%) respondentů miluje Legolase.
...no přece škola...
A je to tu. Už jen chrabrý dědic skupiny 1 se statečně drží v předškolním zařízení, všichni jsme zvědavi, jak dlouho se vydrží bránit neúprosné a zničující školní docházce. Držíme ti palce, Martínku, vydrž alespoň do 15 (:55, kdy má být školka, stejně jako obchody, vyklizena).....

Takže, bez zbytečných okolků bratři a sestry, tužme se:-)
Školní docházce zdar!..........no nazdar
Stáááli sokolííci na kladiiiině a na míčíích!

A kdyby se někomu zdálo, že si některé příspěvky tak trochu odporují, tak to je jen relativní pocit a vliv brzké podzimní rovnodennosti na slabé nátury.
Jejdanánku, to jsme nějak zaspali! Letošní pelíšek za kamny byl opravdu moc útulný! :-)

A najednou je konec školního roku. Školáci a studenti roní krokodýlí slzy, při myšlence na okouzlující češtináře utápí svůj žal ve sklence laciného alkoholu...Hlavně aby všichni ty hloupé prázdniny překonali a mohli jsme se ve zdraví setkat tváří v tvář v září v zář. 

Zdravím všechny příznivce Kika - ZDAR!

Doufám, že přes místy jarní ráz počasí nepanikaříte a zůstáváte tam, kde již déle než měsíc jste - tedy za kamny! Tak to ještě pár dní vydržte, pak ten svůj pelech nějak vyklidíte!:-)

Musím konstatovat, že jako příznivci Kika máte dobrý vkus a víte, co se sluší, proto tak objektivně hodnotíte kvalitu těchto dokonalých stránek!

Někoho z nás v tomto milém měsíci za milého jarního počasí neminuly svátky jara - Velikonoce. Nezletilí příslušníci Kika s přáteli si vyřídili účty se svými rodiči a příbuznými jednoduchou říkankou a pružnou pomlázkou. Za  to se jim dostalo zasloužené odměny...

Jen nevím, proč všemi obdivovaný pan Miloš vytrvale odmítal odříkávat koledu speciálně upravenou pro jeho fenomenální osobu. Možná je to tím, že se stále cítí jako "malý zajíček"....

Velkým i malým, starým i mladým, především však zajíčkům, přeji, aby na ně nevylezl žádný had, ani štír (ty potvory letos Jirkovi utekly dřív).

"Panská láska a dubnový sníh za mnoho nestojí."  - pravdivost prozatím osobně neověřena - bohužel nebo bohudík? A propos, kdo se vlastně může v dnešní době považovat za pána?

Doufám, že jste všichni pěkně uvelebeni za kamny, kde budeme až do dubna nabírat síly (společně s kily) na další náročné období letošního roku.

Pojďme v březnu, měsíci knihy a internetu slavit tyto významné dny:

2.3. - 3.3.  Den boje spisovatelů za mír

6.3. Den jódu

7.3. Světový den modliteb žen

8.3. Mezinárodní den žen

10.3. Den práv Tibetu

11.3. Evropský den mozku

12.3. Den přístupu České republiky k Severoatlantické smlouvě (NATO)

14.3. Mezinárodní den akcí proti přehradám a pro řeky, vodu a život, Den čísla pí

15.3. Světový den práv spotřebitelů

17.3. Den svatého Patrika

19.3. Mezinárodní den invalidů

20.3. Světový den divadla pro děti a mládež, Světový den frankofonie

21.3. Mezinárodní den zdravého spánku, Světový den poezie

22.3. Světový den vody

23.3. Světový meteorologický den

24.3. Den Horské služby v České republice

27.3. Mezinárodní den divadla

28.3. Den učitelů

Při všem tom slavení bych chtěla upozornit především na Den čísla pí, který můžeme důstojně oslavit naučením se mnemotechnické pomůcky na zapamatování si Ludolfova čísla na 12 desetinných míst (podle počtu písmen ve slově):

Lín a kapr u hráze prohlídli si rybáře, udici měl novou, jikrnáči neuplovou.

Tedy 3,141592653589  :-) :-) :-)

V tento milý březnový den přistupme k vyhodnocení naší-vaší neméně veselé ankety. 

Na zakládě našich-vašich směrodatných výsledků lze konstatatovat následující:

Mužská forma života působí na okolí nejlépe, když nesrmdí a nemotá se. To je zcela pochopitelné, protože pokud se muži nachází ve výše uvedeném stavu, je zvýšená praděpodobnost nesmyslného blábolení, což je jev zcela nesnesitelný v jakékoli situaci.

Pokud se nějakou náhodou naši ( vaši ) muži ocitnou v ložnici, je na místě aby tam nebyli zbytečně. Kufřík příručního nářadí se hodí, když je potřeba zatlouci hřebíček, spravit šuplíček apod. Málokdy se stane, že by nebylo do čeho píchnout.

Mýty obestřená osoba PhDr. Miloše Sládka, takzvaného MM (Mistra Miloše) je snem mnoha osob. Celkem pěti. Ostaní se ani neodvažují na něj pomyslet, neboť pouhá myšlenka na MM vrhá dotyčného do neutuchající extáze. Vydrží jen ty nejodolnější.

Z toho vyplývá, že absolutním snem každé ženy je to, když se Miloš Sládek umyje a jde do ložnice zatloukat hřebíky. 

Tak a máme únor. A budeme mýt Valentýna. Podle vývoje naší - vaší ankety to nebude problém. A tak si dejme jednu Valentýnskou:

Na svatého Valentinka sej přísadu do záhonka.

Takže ho pěkně vypulírujte a přeji všem bohatou úrodu!

Milé zlaté osoby,

naše-vaše anketa, tak slibně se rýsující je bohužel jakousi záhadou smazána - resp. jsou smazány odpovědi :-(

A proto vás, mé milé osoby, žádám v zájmu našeho-vašeho výzkumu o pochopení a laskavé znovuvyplnění.

A TEĎ POZOR !

Vyhlašuji soutěž o hodnotné ceny! Fotku muže (nemusí být vlastní-ani fotka,ani muž :-), které bychom se všichni mohli od srdce  zasmát  pošlete na adresu barbu@email.cz do 28.2. a já ji následně umístím na nějaké dobře viditelné místo, asi támhle. Která mě nejvíc pobaví, vyhrává:-)

Takže neváhejte, foťte a posílejte, ať si společně zpestříme čekání na jaro!

Protože Vánoce jsou už za námi, je nejvyšší čas vyhodnotit naši-vaši anketu.

Naše-vaše odpovědi byly různorodé, pohled na Vánoce je značně individuální, od kladného po záporný. Tato anketa se stala nezpochybnitelným důkazem o jedinečnosti lidského druhu ve vnímání světa a Vánoc obzvlášť.

Proto, zcela unešena neočekávanými výsledky vánoční ankety, vyhlašuji anketu lednovo-únorovou, kde doufám zjistím pohled nás civilizovaných lidí na tvory, kteří žijí mezi námi.

Ano, setkáváme se s nimi každý den, téměř na každém kroku, někomu se vyskytují i v domácnosti. Přestože mohou být velmi nepříjemní a často přenáší nebezpečné nemoci, přece jen mohou být k lecčemu užiteční.

Jistě všichni víte o čem je řeč... Ano, jsou to muži  mezi námi....

 

Milé děti,

jak jste si jistě už všimli, máme tu leden (pozn. pro Marušku - je to ten měsíček, který zrovna drží v ruce kyj). K lednu se váží mimo jiné i nějaké ty pranostiky, že. Tak například:

O svatém Fabiánu a Šebestiánu zalézá zima za nehty i otužilému cikánu.
Nezmrzne-li cikán do Fabiána a Šebestiána, potom už nezmrzne.

A z toho vyplývá, že otázka sociálních menšin pro letošní rok stále ještě vyřešená není...

Všem slavícím příznivcům Kika nazdar     ...........zdar!

 

1  
2  
3