KIKO

Společnost přátel KIKA. Po shlédnutí těchto stránek okamžitě vyhledejte odbornou pomoc!

Kvilda

Na přelomu října a listopadu 2007 jsme uskutečnili automobilistickou výpravu na Chatu u teplé Vltavy.

Po dlouhé cestě autem plně naloženým dětmi jsme za zpěvu pochybných písní konečně dorazili na místo romantických podzimních procházek prosluněných zbytky hřejivého babího léta.

Počasí nás mile překvapilo. Na Kvildě leželo 10 cm tajícího sněhu, v němž jsme se ihned začali válet. Ne všichni dobrovolně. Následovala volná zábava.

Na Kvildě jsme strávili týden plný výletů po okolí v rozbředlém sněhu a nečekanýh návštěv na pánských pokojích.

Základní poznatek po krátké době pobytu ve sněhu je: kdo nemá německé boty, má problém. Ale tento problém zmrzlých a mokrých nožiček jsme záhy vyřešili. Igelitové pytlíky made in China v botách se staly našimi nerozlučnými společníky.

Romantická procházka kolem Vydry byla prima. Vyhnuli jsme se všem spadlým stromům a nikdo kupodivu do řeky nespadl. Jen Vydrýsek měl něco důležitého na práci a tak byl ušetřen naší pozornosti.

Dále jsme navštívili šumavské slatě - Jezerní, Tříjezerní a Chalupskou. Jejich kouzlo vyniklo v mlhavé podzimní atmosféře...prostě opravdové mlhy na blatech. Dokonce jsme se navzdory předchozím odhadům vrátili v plném počtu!

Ovšem zlatým hřebem našeho relexačně-oddylového pobytu na Kvildě byla procházka bývalou Zlatou stezkou. K našemu nemilému překvapení tato stezka vůbec zlatá nebyla. Vedla strmým a nekonečným kopcem VELICE nerovného povrchu, kterým protékal potůček, důmyslně skrtý pod vrstvou sněhu. Spestřením na této už tak zajímavé cestě byly spadlé stromy. S kočárkem a plačícími dětmi na zádech jsme si nakonec sáhli až na dno.....svých batohů pro poslední ulitou tatranku:)

Za odměnu jsme si zaskotačili na kopci na lopatách:-))

No a pak už nám zbývalo jen zamknout děti v pokoji a jít na pivo.

 Při zpáteční cestě jsme ještě navštívili hrad Kašperk a v Kašperských Horách jsme ulevili svému svědomí a vzali děti na pohár. Vzápětí jsme se vystřídali na WC a raději jeli rovnou domů...